Međunarodni dan materinskoga jezika


Učenici naše škole na interaktivnoj radionici „Hrvanja hrvatskoga jezika“

 

12742697_474273552697515_6761699724443884969_NInteresantan program, povodom Međunarodnog dana materinskoga jezika, koji se inače obilježava 21.veljače, ove godine pripremila je Narodna knjižnica HNŽ-a, a program je vodila prof. Ivanka Nadarević Jezidžić. Profesorica Jezidžić prezentirala je svoj program učenicima naše škole, škole Joze Martinovića, i učenicima Osnovne škole A B Šimića. Cjelokupni sadržaj osmišljen je s brojnim kreativnim zadatcima za učenike. Posebna pozornost bila je na utjecaju tuđica u našemu jeziku, zatim na tzv . internetskom žargonu, svakodnevnom dopisivanju na društvenim mrežama, i njegom utjecaju na korisnike. Važnost je zapravo bila naglasiti bitnost u  podizanju svijesti materinskoga jezika, na njegovo cjelokupno naslijeđe i obilježje identiteta.

I pri samom kraju, dodajmo jednu lijepu i poučnu poruku simboličkog naziva „Hrvatski se voli znanjem“, jer najveći neprijatelji s kojima se suočavamo, jesu neznanje i nezainteresiranost za sudbinu vlastitog jezika. (M. Leutar)

 

 

Share This: